تبلیغات
 رآی  ما میر حسین
این -» چند -» نفر - سو تفاهم
چهارشنبه 25 مهر 1386

امروز تو یکی از برنامه های رادیویی  شنیدم که می گفت:«ای کاش هرگز نمی خواستی که بهت دروغ بگم.ای کاش دروغمو باور نمیکردی.ای کاش به جای این دروغ ودغلها ازم راستی می خواستی ووووووو»

حرفهایی کاملا شبیه حرفهای من که به جای (چرا)جمله رو با( ای کاش )شروع میشد.آنچنان گیج شدم که فکر کردم شاید یکی از نویسندگان این برنامه پست منو در مورد دروغ خونده. بعد هم که اومدم اینجا ودیدم واااااااای!!!!!!!!!!!

چقدر در مورد من بی انصاف بودید.جز پت عزیزوبابا بزرگ بقیه به نوعی فکر کردن با یک دروغگو طرف هستند...........بابا آخه این چه نتیجه ایه که گرفتید.Smiley

صدرا خان من اصلا دروغ نمی گم مگر اینکه طرف مقابل مجبورم کنه ومعمولا هم این کارو با پافشاری بی مورد در مورد چیزی که من نمی خوام در موردش صحبت کنم انجام میده.ازطرفی همیشه با پرویی تمام به کسی که بهم میگه:دروغ نگو. میگم تو برام انقدر مهم نیستی که بخاطرت دروغ بگم واین عین واقعیته.

ولی با اینحال فکر هم نمی کنم دروغ دزدی محسوب بشه چون همه دروغ میگن و دروغ ام گناهه وکسی که دروغ نگه یعنی هیچ گناه دیگه ای هم نمی کنه.ادم بی گناه هم معصومه که این ادم هم وجود نداره.(البته جز معصومین)

 و اینکه مطمئن باشید آدمها اگه متوجه دروغت بشن به روت میارن .

کیارشششششششش من همیشه راست میگم وعواقبش رو قبول میکنم ولی جزای کسی که دروغ میگه دروغ شنیدنه منتها با سبک دیگه ومنم همین کارو کردم.راستی من کجا گفتم که ای فرد دوست من بوده؟

بابا بزرگ.ممنون از لطفتون.من  چند سال پیش این عادت زشت رو ترک کردم ودوسال هم طول کشید وبرای همین هم هست که وقتی دروغ میگم خودم بیشتر ناراحت میشم چون زحماتم هدر میره.ولی الان هم یک مدت طولانیه که سعی می کنم خشمم رو کنترل کنم که فکرمی کنم نتیجه جالب نیست چون هر چی خشمم کمتر میشه بیشتر تو رو دربایستی می مانم.

پت عزیرم درسته که خوبه ادم خودش به همه بگه که دروغ گفته ولی این دوتا عیب داره.اول اینکه ممکنه باعث کینه یا اختلاف بشه ودوم اینکه قبح دروغ گفتن ازبین میره .پس بهتره در این مورد ظرفیت طرف مقابل رو در نظر بگیری.

ویک نکته مهم:چون دروغگو نیستم؛ وقتی قراره که دروغ بگم انقدر در موردش فکر می کنم که یکوقت خرابکاری نکنم والبته اصلا در مورد دروغهایی که میگم کم حافظه نیستم...ای خدا از دست این بندهات

 

 

 

 Comments